על חשיבותה של הצוואה


חוק הירושה מסדיר את חלוקת הירושה של המוריש כלפי יורשיו של המוריש לפי דין- ובכן , נשאלת השאלה , מיהם היורשים לפי דין? על רגל אחת יסופר ,כי לשון החוק מתכוונת לקרובי המוריש.


מכאן נשאלת השאלה, מדוע עליי לערוך צוואה אם חוק הירושה כבר דאג לי ולקרוביי?!


אחת התשובות המרכזיות היא שחוק הירושה שנחקק בשנת 1965 , אינו מכיר בצורות חיים ומערכות יחסים אחרות שנוצרו בעידן החדש ובאורח החיים המודרני. בימינו ,ישנם אנשים רבים אשר חיים ללא נישואים כידועים בציבור, ישנם אנשים נשואים מבחינה רשמית אך פרודים מעשית, בני זוג שחיים עם ילדי בן הזוג האחר , בני זוג גרושים ,הורים יחידניים ועוד..


דוגמה שכיחה הינה מקרה בו בני זוג נפרדו לפני שנים ארוכות אך לא התגרשו רשמית ,מטעמי סרבנות גט או בשל היסחבות הליכי גירושין. בני זוג כאלה , עדיין ירשו אחד את השני לפי חוק הירושה. מקרה אחר הינו זוגיות שניה ,אחרי שבן הזוג קודם הלך לעולמו. בן הזוג החדש יורש על פי החוק וככל ורוצים להתנות על מצב זה , חייבים לחתום על צוואה.


בכדי לבטח את רצוננו ולוודא כי הוא מתמלא במלואו וכי הוננו לא יגיע לידיים הלא נכונות , אין מנוס מעריכת צוואה. אולם, עריכת צוואה כשלעצמה אינה מספיקה. הצורך האמיתי שלנו הינו בעריכת צוואה איכותית וטובה אשר תקבל תוקף משפטי מחייב ,כך שלא ניתן יהיה לערער עליה בעתיד.


לשם כך אנו עומדים לרשותכם, במשרדנו אשר עוסק בתחום מזה שנים רבות .


לקבלת ייעוץ והכוונה מקצועית ככל האפשר, אנא צרו עמנו קשר 04-9994142, רח החרושת 11, כרמיאל.


משרד עורכי דין ונוטריון,

רום שפיץ
Featured Posts
Posts are coming soon
Stay tuned...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square